Glava

Osnovni podatki

Občina Markovci
Markovci 43
SI-2281 MARKOVCI

Telefon: +386 (2) 7888880
Fax: +386 (2) 7888881

E-pošta: tajnistvo@markovci.si

Davčna: 57234213
Matična: 1357492000

Več...

Katalog informacij javnega značaja

V želji po odpravi omenjenih pomanjkljivosti smo v sodelovanju z Inštitutom za lokalno samoupravo in javna naročila Maribor uredili Katalog informacij javnega značaja Občine Markovci

Lex Locais

Drava bike
Ptujsko polje
3. Markoton 2017 PDF natisni
Torek, 16. maj 2017 17:01

POROČILO O IZVEDBI 3. MARKOVSKEGA MARATONA

Na praznični četrtek, 27. aprila 2017, smo bili priča že tretji izvedbi markovskega malega maratona imenovanega Markoton. V predprijavah smo zbrali kar 519 prijav, končnih udeležencev pa je bilo nato nekaj manj predvsem zaradi slabega vremena.

Prireditev je zajemala tek na 21 kilometrov (le ta je speljan skozi vseh devet vasi naše občine), tek na 10 kilometrov (kateri je tudi štel za tekmovanje v Štajersko-Koroškem pokalu) in pa pohod. Tako se je v Športnem parku Bukovci, kjer je bil lociran štart in cilj teka, zbrala množica tekačev, ki je po številčnosti presegla vsa naša pričakovanja.

Skoraj sto se jih je podalo na polmaratonsko razdaljo, najhitrejši med njimi pa so jo pretekli v eni uri in 19. minutah. Med maratonci je bilo deset domačinov iz naše občine, še vedno pa čakamo prvo domačinko, ki se bo preizkusila na tej progi. Na 10 km razdalji smo videli pravo dirko, ki jo je suvereno dobil Matej Šturm iz AD Slovenska Bistrica Progo je pretekel v 32.minutah in 23.sekundah. Kako odličen rezultat je to pove že podatek, da v Sloveniji trenutno ni tekača, ki bi bil sposoben 10 km odteči pod 30 minutami.

Najmlajši udeleženec Markotona je bila Vida Markovič, ki je dopolnila šele 11 let. Najstarejša udeleženka Markotona pa je bila 83 letna Kazimira Lužnik. O tem lahko mirno poudarimo, da za tek ni starostnih omejitev, zato se takšnega teka lahko udeleži prav vsak. Seveda moramo omeniti še naše pohodnike, ki so prav tako v številčni zasedbi, veseli in utrujeni in rahlo premočeni prišli srečno in varno na cilj.

Po prespanih nočeh in zbranih odzivih lahko rečemo, da je bila prireditev uspešno izvedena. Proga po mejah naše občine je namreč zelo atraktivna in seveda tudi zelo hitra, saj je skoraj v celoti ravninska. Prav tako pa od vseh strani prihajajo pohvale na račun gostoljubnosti tako organizatorja, kot tudi domačinov, ki so ob progi glasno navijali in vzpodbujali tekače, ter jim nudili napitke.

Se vidimo v petek, 27.4.2018 na 4. Markotonu !

Slike iz dogodka si lahko ogledate v galeriji slik.

Priloga:
icon 3. Markoton 2017 - Poročilo (652.83 kB)

Zadnjič posodobljeno Sreda, 17. maj 2017 10:50